• علت زردی ناشی از شیر مادر
  اگر بخواهیم علت زردی را بدانیم می توانیم به میزان زیاد و غیر طبیعی بیلی روبین در خون نوزاد اشاره کنیم که عامل زردی در نوزاد است. اما اینکه چه عواملی باعث افزایش بیلی روبین در خون نوزاد می شوند نیز بسیار مهم است. بیلی روبین به طور طبیعی در بدن همه نوزادان وجود دارد اما مسئله مهم توانایی کبد است که از افزایش بیش از اندازه بیلی روبین پیشگیری نماید. کبد نوزاد تازه متولد شده هنوز آنقدر توانایی پیدا نکرده است که بتواند با بیلی روبین مبارزه کند و آن را از بدن دفع نماید. در این صورت است که رنگ نوزاد زرد می شود. وجود برخی از مواد در شیر مادر باعث می شود تا برخی پروتئنین ها در کبد نوزاد از بین بروند. وظیفه این پروتئین ها دفع بیلی روبین از بدن است. با از بین رفتن این پروتئین ها بیلی روبین افزایش پیدا می کند و باعث زرد شدن نوزاد می شود. این ماده در شیر برخی مادران وجود دارد و باعث می شود تا با شیردهی، نوزاد مبتلا به زردی شود. اگر تشخیص داده شود که زردی ناشی از شیر مادر است برای مدت کوتاهی شیر مادر قطع می شود.
  تفاوت زردی ناشی از ترکیبات شیر مادر با زردی ناشی از کم خوردن شیر
  زردی در برخی موارد ناشی از کم خوردن شیر مادر توسط نوزاد است و این که شیر مادر به اندازه کافی نیست تا بتواند نوزاد را سیر کند در این حالت نیز امکان بروز زردی نوزاد وجود دارد؛ اما باید توجه کرد که زردی ناشی از کم خوردن شیر مادر با زردی ناشی از ترکیبات شیر مادر تفاوت دارد. در هر صورت با مشاهده علائم زردی بهتر است فورا پزشک را در جریان بگذارید. زردی ناشی از هر علتی که باشد پزشک آن را تشخیص می دهد و ممکن است درمان خاصی را برای آن پیشنهاد نماید. لازم به ذکر است بیشتر زردی ها با افزایش شیردهی و آب رسانی به نوزاد و تغذیه مناسب ظرف مدت کوتاهی برطرف می شود.
  علائم زردی در نوزاد ناشی از شیر مادر
  این نوع زردی معمولا در هفته اول زندگی نوزاد بروز پیدا می کند و ممکن است باعث بروز علائم زیر گردد: کاهش هوشیاری در نوزاد بی قراری و گریه شدید نوزاد رنگ زرد پوست و رنگ زرد در سفیدی چشمان نوزاد کاهش وزن شدید در نوزاد عدم درمان زردی ناشی از شیر مادر می تواند باعث افزایش و شدت علائم بالا شود. از این رو توصیه می شود هر چه زودتر برای درمان زردی ناشی از شیر مادر اقدام نمایید.
  درمان زردی ناشی از شیر مادر
  درمان زردی ناشی از شیر مادر روش خاصی ندارد و پزشک ممکن است در نهایت مجبور باشد توصیه کند که شیر مادر برای مدت کوتاهی قطع شود. البته این آخرین راهکار است و قطع شدن شیر مادر چندان به نفع نوزاد نیست. در این مدت تغذیه کافی و رساندن آب کافی به بدن نوزاد می تواند به کاهش زردی و درمان زردی ناشی از شیر مادر کمک نماید. البته بهترین و موثرترین روش درمان زردی ناشی از شیر مادر فتوتراپی ( استفاده از دستگاه زردی نوزاد ) است. در صورتی که زردی نوزاد به خودی خود درمان نشود بهتر است از یک راهکار موثر استفاده کرد. این روش می تواند روش فتوتراپی توسط تجهیزات مختلف اعم از: دستگاه زردی نوزاد پتوی فتوتراپی تخت فتوتراپی و… باشد. انواع دستگاه فتوتراپی امروزه برای درمان زردی ناشی از شیر مادر و سایر انواع زردی طراحی شده است.
  درمان زردی ناشی از شیر مادر با فتوتراپی
  اگر زردی شیر مادر با روش های معمول قطع نشود می توان از روش فتوتراپی برای درمان زردی ناشی از شیر مادر استفاده کرد. فتوتراپی راهی است که تقریبا می تواند تمامی انواع زردی را در نوزادان درمان نماید بدون این که عوارض خاصی روی نوزاد داشته باشد. در طول مدت درمان زردی ناشی از شیر مادر با فتوتراپی تغذیه کافی و مناسب با شیر مادر از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا فتوتراپی ممکن است باعث کاهش آب بدن نوزاد شود. این البته طبیعی است زیرا بدن از راه ادرار و مدفوع در حال دفع بیلی روبین از بدن است. فتوتراپی یک روش قطعی و موثر برای درمان انواع زردی از جمله درمان زردی ناشی از شیر مادر است. زردی با هر نوع علت که به وجود آمده باشد می تواند با نور فتوتراپی درمان شود. این نور از طیف خاصی که در گستره نور مرئی است انتخاب می شود. معمولا برای نور فتوتراپی از نور آبی یا سبز رنگ استفاده می شود. البته انتخاب نور بسته به نوع و شدت زردی نیز دارد.
  اجاره دستگاه درمان زردی ناشی از شیر مادر
  برای اجاره دستگاه فتوتراپی جهت درمان زردی ناشی از شیر مادر و یا هر نوع زردی دیگر می توانید با ما در شرکت زردیران تماس بگیرید. انواع مدل های مختلف دستگاه زردی نوزاد وجود دارد که بنا به توصیه پزشک می توانید از آن استفاده کنید و نوزاد خود را سریعا درمان نمایید. اجاره دستگاه زردی نوزاد مهم ترین و اصلی ترین خدمت ما در شرکت زردیران است. این سرویس همراه با کلیه خدمات لازم اعم از نصب و جمع آوری رایگان و ارائه شورت و چشم بند ضد نور است. در صورتی که نیاز به دستگاهی برای درمان زردی نوزاد دارید. اگر برای هزینه درمان زردی نوزاد خود نگران هستید اگر قصد دارید نوزاد خود را در خانه درمان نمایید و اگر به دنبال سریعترین و موثرترین راه درمان زردی ناشی از شیر مادر می گردید ما در شرکت زردیران می توانیم به شما اجاره دستگاه زردی نوزاد را پیشنهاد کنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *