سوالات متداول

برای تماس با ما راحت باشید

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید، سؤال خود را برای ما ارسال کنید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پر تکرار کاربران

کدام نوع زردی خطرناک است؟

همانطور که گفتیم زردی دو نوع فیزیولوژیک و پاتولوژیک دارد. زردی نوع اول طبیعی است و در بیشتر موارد به خودی خود برطرف می شود و نیازی به درمان خاصی ندارد. اما مشکل از زردی نوع دوم است که در 24 ساعت اول تولد نوزاد ظاهر می شود. این زردی نشان دهنده یک بیماری زمینه ای است. در واقع زردی خود بیماری نیست اما نشان می دهد که بدن نوزاد با مشکلاتی مواجه است که باعث زرد شدن رنگ پوست وی شده است. از این رو تشخیص به موقع و درمان سریع برای کاهش زردی می تواند بیماری زمینه ای را نیز درمان نماید.

اثر زردی روی نوزاد چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

اولین سوال در زمینه زردی نوزاد این است که چگونه متوجه زردی نوزاد شویم و اثرات آن چیست؟ باید گفت که زردی اولین اثر خود را روی سفیدی چشم دارد. به این معنی که سفیدی چشم نوزاد شما متمایل به زرد می شود. پس از آن صورت و گردن نوزاد نیز به زردی می گراید. هر چه شدت زردی بیشتر باشد رنگ زرد را در سایر قسمت های بدن نوزاد اعم از سینه , شکم و در نهایت پاهای نوزاد مشاهده خواهید کرد. تشخیص چشمی البته چندان قابل اعتماد نیست و شما باید با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش هایی زردی نوزادتان را تشخیص دهید.

چه کارهایی زردی نوزاد را تشدید می کند؟

اگر نوزاد شما مبتلا به زردی است بهتر است بدانید که برخی از کارهایی که شما از روی ناآگاهی و سرخود انجام می دهید ممکن است باعث شود زردی نوزاد شما تشدید شود. از این رو بهتر است به جای مشورت با افراد غیر متخصص و یا خوددرمانی با پزشک متخصص مشورت کنید.

  • گرم نگه داشتن بیش از حد نوزاد
  • استفاده ناآگاهانه از داروهای گیاهی
  • استفاده از لامپ مهتابی

و یا اقدامات دیگر که می تواند باعث شود زردی نوزاد بدتر شود.

روشهای درمان زردی کدام است؟

پس از تشخیص زردی نوزاد نوبت به روش درمان زردی می رسد. انتخاب بهترین روش درمان زردی برای کاهش سریع و نجات نوزاد از زردی بسیار مهم است. اگر روش درمان به درستی انتخاب نشود نتیجه لازم که کاهش زردی است به دست نمی آید و حتی با اتلاف وقت ممکن است زردی نوزاد تشدید شود. یکی از روش های درمان زردی نوزاد استفاده از فتوتراپی نوزاد است. فتوتراپی نوزاد راهی است که در کوتاه ترین زمان منجر به کاهش سریع زردی می شود. تقریبا برای درمان تمامی انواع زردی ها می توان از روش فتوتراپی نوزاد استفاده کرد. البته این به نظر پزشک متخصص بستگی دارد. زیرا شدت زردی و عوامل دیگر در انتخاب روش درمان بسیار مهم است. اما می توان گفت که فتوتراپی نوزاد تقریبا راهی است که توسط بیشتر پزشکان توصیه می شود. برای درمان زردیهای خیلی شدید از روش درمانی تعویض خون استفاده می شود.

فتوتراپی نوزاد در بیمارستان یا خانه

از دیگر سوالات والدین این است که نوزاد خود را در کجا درمان کنند؟ آیا باید برای درمان حتما به بیمارستان مراجعه کنند و از خدمات بیمارستانی فتوتراپی نوزاد استفاده نمایند؟ یا اینکه می توانند نوزاد خود را در خانه با استفاده از فتوتراپی نوزاد خانگی مداوا کنند. خب این هم از نمونه سوالات مهم در مورد زردی است و باید گفت که پاسخ آن به شرایط موجود بستگی دارد. نوزادی را می توان در منزل درمان کرد که کامل و طبیعی باشد و وزن وی بالاتر از 2500 گرم باشد. این نوزاد اگر دارای عدد زردی زیر 17 باشد می تواند در منزل و با استفاده از دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی درمان شود. اما اگر شرایط درمان در منزل را نداشته باشد پزشک چنین اجازه ای به شما نخواهد داد و تنها درمان در بیمارستان و استفاده از خدمات فتوتراپی نوزاد بیمارستانی توصیه می شود.

اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد از کجا؟

زمانی که به شما اجازه داده می شود نوزاد خود را در منزل درمان کنید به دنبال یافتن دستگاهی برای اجاره در منزل هستید. اما اگر نمی دانید چه نوع دستگاه فتوتراپی نوزاد را از چه شرکتی انتخاب کنید توصیه می کنیم برای اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد حتما از شرکت های متخصص فتوتراپی و زردی کمک بخواهید. این شرکت ها باید آدرس مشخص و دستگاه های استاندارد داشته باشند و از وزارت بهداشت نیز دارای مجوزهای لازم بوده باشند.

زردیران و اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد

شرکت زردیران از شرکت های با سابقه در زمینه اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد است. این شرکت خود از تولیدکنندگان بزرگ دستگاه فتوتراپی نوزاد است. از این رو بهترین و با کیفیت ترین دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی نوزاد را به شما پیشنهاد می دهد. برای اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد تنها کافیست با زردیران تماس بگیرید. مناسب ترین قیمت اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد به همراه خدمات شبانه روزی در ارائه خدمات فتوتراپی نوزاد از مهم ترین مزایای زردیران است.

اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران,عکس دستگاه زردی نوزاد,دستگاه زردی نوزاد خانگی
اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران,عکس دستگاه زردی نوزاد,دستگاه زردی نوزاد خانگی

از ما بپرسید

فرم تماس سریع

باز هم سوالی برای شما پیش آمده است؟

راحت باشید و رایگان تماس بگیرید