شعب تهران و شهرستان

اجاره دستگاه زردی نوزاد تهران، کرج
و تمام شهرها و استان های ایران

رضایت والدین

نظرات مشتریان درباره دستگاه های زردایران
دستگاه های نسل جدید با پشتیبانی شبانه روزی

ویدئوهای آموزشی

قبل از استفاده از دستگاه این قسمت را مشاهده بفرمایید.

ارتباط ابتلا به زردی

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 95% - 2 votes

95%

برای بسیاری از والدین این سوال وجود دارد که آیا ابتلا به زردی با جسیت نوزادان در ارتباط است یا خیر؟ بیشتر زردی در نوزادان پسر رخ می دهد یا دختر؟ با توجه به این مسئله که بیماری فابیسم در پسران بیشتر از نوزادان دختر دیده می شود، در نتیجه زردی در پسران نیز بیشتر به وقوع می پیوندد. بیماری فابیسم سبب لیز شدن گلبول های قرمز خون در بدن نوزاد می شود.

عوامل مرتبط با زردی نوزاد

از عواملی که می تواند به میزان بسیار چشمگیری در ایجاد زردی تاثیر داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نارس بودن نوزاد
  • وزن کم نوزاد
  • مشکلات تنفسی

آیا ژنتیک تاثیری بر زردی نوزاد دارد؟

عوامل ژنتیکی از دیگر عوامل موثر بر ایجاد زردی در بدن نوزادان می باشد. در صورتی که نوزادان قبلی شما زردی داشته اند، این احتمال وجود دارد که در نوزاد بعدی تان نیز این مشکل بروز کند. بهتر است در روزهای اول تولد از نوزادان تست زردی گرفته شود تا در صورت وجود زردی بتوان آن ها را درمان نمود.
توجه کنید: زردی می تواند در نوزادان نارس در هفته دوم نمایان شود.
اما اگر نوزاد شما به موقع متولد شده و وزن مطلوب بالای سه کیلو داشته است، معمولا به تجربه دیده شده زردی زودتر بروز می کند و زودتر هم خارج می شود .

اطلاعاتی در ارتباط با زردی نوزاد

توجه نمایید تا زمانی که نوزاد در رحم مادر است، جفت کار کبد را انجام خواهد داد. زردی نیز از همین طریق از بدن دفع می گردد. اما پس از جدا شدن نوزاد از جفت و متولد شدن، دیگر زردی خود را نشان خواهد داد.
طبیعتا نوزادان نارس بیشتر به زردی دچار خواهند شد زیرا کبد هنوز جوان است و نمی تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد. در نتیجه قادر به دفع بیلی روبین نخواهد بود.
با استفاده از دستگاه های فتوتراپی ( دستگاه زردی نوزاد ) و یا با استفاده از قطره بیلی ناستر (پایین آورنده زردی) می توان میزان زردی را کاهش داد و به بدن نوزاد در دفع بیلی روبین کمک شایانی نمود.
اوج بالا رفتن زردی در بدن نوزاد در روزهای هفتم و هشتم می باشد.
توجه کنید: به هیچ عنوان به درمان زردی نوزاد بی اعتنا نباشید.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.