• در این مقاله قصد داریم والدین عزیز را با
  زردی نوزاد
  روشهای مواجه با زردی
  انواع زردی
  و نیز روش قطعی درمان زردی که همان فتوتراپی نوزاد است
  آشنا نماییم. والدین در مواجه با زردی نوزادشان ممکن است با سوالاتی مواجه شوند که ما این سوالات را بررسی کرده و پاسخی درست و منطقی به هر یک آنها داده ایم. با مطالعه این سوالات و پاسخ آنها امیدواریم بتوانیم گامی در جهت آشنایی هر چه بیشتر والدین با زردی و درمان آن برداشته باشیم.
  اثر زردی روی نوزاد چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟
  اولین سوال در زمینه زردی نوزاد این است که چگونه متوجه زردی نوزاد شویم و اثرات آن چیست؟ باید گفت که زردی اولین اثر خود را روی سفیدی چشم دارد. به این معنی که سفیدی چشم نوزاد شما متمایل به زرد می شود. پس از آن صورت و گردن نوزاد نیز به زردی می گراید. هر چه شدت زردی بیشتر باشد رنگ زرد را در سایر قسمت های بدن نوزاد اعم از سینه , شکم و در نهایت پاهای نوزاد مشاهده خواهید کرد. تشخیص چشمی البته چندان قابل اعتماد نیست و شما باید با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش هایی زردی نوزادتان را تشخیص دهید.
  کدام نوع زردی خطرناک است؟
  همانطور که گفتیم زردی دو نوع فیزیولوژیک و پاتولوژیک دارد. زردی نوع اول طبیعی است و در بیشتر موارد به خودی خود برطرف می شود و نیازی به درمان خاصی ندارد. اما مشکل از زردی نوع دوم است که در 24 ساعت اول تولد نوزاد ظاهر می شود. این زردی نشان دهنده یک بیماری زمینه ای است. در واقع زردی خود بیماری نیست اما نشان می دهد که بدن نوزاد با مشکلاتی مواجه است که باعث زرد شدن رنگ پوست وی شده است. از این رو تشخیص به موقع و درمان سریع برای کاهش زردی می تواند بیماری زمینه ای را نیز درمان نماید.
  در چه مواقعی احتمال بروز زردی وجود دارد؟
  احتمال بروز زردی در نوزادانی که یکی از موارد زیر را داشته باشند وجود دارد:
  وجود ناسازگاری های خونی اعم از AB و RH میان نوزاد و والدین
  وجود سابقه زردی در فرزندان قبلی
  کم خوردن شیر مادر توسط نوزاد به دلیل کم بودن شیر مادر یا عدم شیردهی صحیح در روزهای اول زندگی نوزاد
  تولد زودهنگام نوزاد که باعث نارس بودن وی می شود
  وزن کم نوزاد زیر 2500 گرم
  نوزادان مادران دیابتی
  فاویسم یا کم خونی
  در صورت وجود هر یک از موارد بالا والدین باید مراقبت بیشتری به خصوص در دوران بارداری و شیر دهی داشته باشند. و حتما با پزشک خود در این خصوص مشورت نمایند.
  چه کارهایی زردی نوزاد را تشدید می کند؟
  اگر نوزاد شما مبتلا به زردی است بهتر است بدانید که برخی از کارهایی که شما از روی ناآگاهی و سرخود انجام می دهید ممکن است باعث شود زردی نوزاد شما تشدید شود. از این رو بهتر است به جای مشورت با افراد غیر متخصص و یا خوددرمانی با پزشک متخصص مشورت کنید.
  گرم نگه داشتن بیش از حد نوزاد
  استفاده ناآگاهانه از داروهای گیاهی
  استفاده از لامپ مهتابی
  و یا اقدامات دیگر که می تواند باعث شود زردی نوزاد بدتر شود.
  روشهای درمان زردی کدام است؟
  پس از تشخیص زردی نوزاد نوبت به روش درمان زردی می رسد. انتخاب بهترین روش درمان زردی برای کاهش سریع و نجات نوزاد از زردی بسیار مهم است. اگر روش درمان به درستی انتخاب نشود نتیجه لازم که کاهش زردی است به دست نمی آید و حتی با اتلاف وقت ممکن است زردی نوزاد تشدید شود. یکی از روش های درمان زردی نوزاد استفاده از فتوتراپی نوزاد است. فتوتراپی نوزاد راهی است که در کوتاه ترین زمان منجر به کاهش سریع زردی می شود. تقریبا برای درمان تمامی انواع زردی ها می توان از روش فتوتراپی نوزاد استفاده کرد. البته این به نظر پزشک متخصص بستگی دارد. زیرا شدت زردی و عوامل دیگر در انتخاب روش درمان بسیار مهم است. اما می توان گفت که فتوتراپی نوزاد تقریبا راهی است که توسط بیشتر پزشکان توصیه می شود. برای درمان زردیهای خیلی شدید از روش درمانی تعویض خون استفاده می شود.
  فتوتراپی نوزاد چیست ؟
  فتوتراپی نوزاد یک روش علمی و قاطع برای درمان زردی است. فتوتراپی که به آن نوردرمانی نیز گفته می شود روشی است که در دستگاه فتوتراپی نوزاد به کار گرفته می شود و توسط آن زردی نوزاد را کاهش می دهند. از آنجا که در درمان با فتوتراپی نوزاد زردی در زمانی بسیار کوتاه کاهش پیدا می کند و با رعایت نکات خیلی ساده عوارضی برای نوزاد به دنبال ندارد می توان گفت که مطمئن ترین روش درمان زردی فتوتراپی نوزاد است.
  فتوتراپی نوزاد در بیمارستان یا خانه
  از دیگر سوالات والدین این است که نوزاد خود را در کجا درمان کنند؟ آیا باید برای درمان حتما به بیمارستان مراجعه کنند و از خدمات بیمارستانی فتوتراپی نوزاد استفاده نمایند؟ یا اینکه می توانند نوزاد خود را در خانه با استفاده از فتوتراپی نوزاد خانگی مداوا کنند. خب این هم از نمونه سوالات مهم در مورد زردی است و باید گفت که پاسخ آن به شرایط موجود بستگی دارد. نوزادی را می توان در منزل درمان کرد که کامل و طبیعی باشد و وزن وی بالاتر از 2500 گرم باشد. این نوزاد اگر دارای عدد زردی زیر 17 باشد می تواند در منزل و با استفاده از دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی درمان شود. اما اگر شرایط درمان در منزل را نداشته باشد پزشک چنین اجازه ای به شما نخواهد داد و تنها درمان در بیمارستان و استفاده از خدمات فتوتراپی نوزاد بیمارستانی توصیه می شود.
  اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد از کجا؟
  زمانی که به شما اجازه داده می شود نوزاد خود را در منزل درمان کنید به دنبال یافتن دستگاهی برای اجاره در منزل هستید. اما اگر نمی دانید چه نوع دستگاه فتوتراپی نوزاد را از چه شرکتی انتخاب کنید توصیه می کنیم برای اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد حتما از شرکت های متخصص فتوتراپی و زردی کمک بخواهید. این شرکت ها باید آدرس مشخص و دستگاه های استاندارد داشته باشند و از وزارت بهداشت نیز دارای مجوزهای لازم بوده باشند.
  زردیران و اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد
  شرکت زردیران از شرکت های با سابقه در زمینه اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد است. این شرکت خود از تولیدکنندگان بزرگ دستگاه فتوتراپی نوزاد است. از این رو بهترین و با کیفیت ترین دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی نوزاد را به شما پیشنهاد می دهد. برای اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد تنها کافیست با زردیران تماس بگیرید. مناسب ترین قیمت اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد به همراه خدمات شبانه روزی در ارائه خدمات فتوتراپی نوزاد از مهم ترین مزایای زردیران است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *