مکانیسم بیلی روبین در ایجاد زردی در نوزادان

مکانیسم بیلی روبین

عامل ایجاد کنندهزردی در نوزادان بیلی روبین است از این رو شناخت دقیق مکانیسم بیلی روبین باعث می شود تا شناخت بهتری نسبت به زردی و روش های مختلف کاهش و درمان زردی داشته باشیم و حتی در مورد پیشگیری از بروز زردی در نوزاد نیز گام های بسیار مهمی برداریم. نوزادان تازه متولد شده شامل نوزادان رسیده و سالم در بیش از 60 درصد مواقع به زردی مبتلا می شوند این مسئله در نوزادان نارس به بیش از 80 درصد می رسد. بنابراین بسیار مهم است که عامل یا عوامل ایجاد کننده زردی شناخته شود و روش های پیشگیرانه و درمان قطعی زردی با توجه به شرایط و موقعیت مورد استفاده قرار گیرد.

ادامه مطلب...

کاهش زردی نوزاد و ارتباط آن با شیردهی نوزاد توسط شیر مادر

کاهش زردی نوزاد

جهت کاهش زردی نوزاد توسط کاهش سطح سرمی بیلی روبین باید اقدامات لازم توسط مادر و انجام شود. رساندن میزان بیلی روبین به محدوده ای که در آنجا خطری متوجه نوزادان نباشد بسیار مهم است و در این میان باید اقداماتی توسط والدین نوزاد و به خصوص مادران شیرده انجام شود. برای کاهش زردی در نوزادان انجام دادن این اقدامات بسیار موثر است. زیرا به جای استفاده از روش های تهاجمی و سخت برای درمان زردی به سادگی می توان در نهایت توسط نور فتوتراپی و شیردهی مکرر زردی را درمان نمود.

ادامه مطلب...

درمان و کنترل زردی در نوزادان و آشنایی با دستور العمل آن

درمان و کنترل زردی در نوزادان

درمان و کنترل زردی در نوزادان یکی از مهم ترین اقداماتی است که در هنگام مواجه با زردی نوزاد باید انجام دهیم.تشخیص زردی در نوزاد و پس از آن انجام اقدامات موثر و به موقع برای درمان زردی نوزاد مهم ترین کاری است که باید برای یک نوزاد مبتلا به زردی انجام دهیم. زردی در نوزاد می تواند مرتبط با شیر مادر یا نوع تغذیه نوزاد با شیر مادر باشد و یا اینکه هیچ گونه ارتباطی با شیر مادر نداشته باشد اما لزوم تغذیه با شیر مادر برای کاهش زردی در نوزاد و حفظ نوزاد از خطراتی که زردی ممکن است برای وی به وجود آورد بسیار اهمیت دارد. در حالت کلی بیلی روبین در نوزادان از میزان بیلی روبین در افراد بزرگسال کمی بیشتر است و این می تواند به دلیل:

ادامه مطلب...

درمان زردی ناشی از شیر مادر و درمان انواع زردی در نوزادان

درمان زردی ناشی از شیر مادر

برای درمان زردی ناشی از شیر مادر نوعی از انواع زردی که نوزادان به آن مبتلا می شوند و معمولا در چند روز اول زندگی نوزاد پیش می آید قطع شیر مادر راهکار اصولی نیست و اساسا نیازی به قطع شیر مادر نمی باشد مگر این که تمامی راهکارهای امتحان شده و به جواب نرسد در این صورت است که شیر مادر برای مدت 24 تا 48 ساعت قطع می شود و مجددا مادر پس از این مدت می تواند نوزادش را با شیر خود تغذیه نماید. اما این علت که شیر مادر باعث زردی در نوزاد می شود موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

ادامه مطلب...

دستگاه فتوتراپی خانگی و دانستنی های فتوتراپی در منزل

دستگاه فتوتراپی خانگی

دستگاه فتوتراپی خانگی طراحی و تولید شد تا جایگزین امن و ایمن برای فتوتراپی بیمارستانی باشد. این دستگاه برای درمان نوزادانی که مبتلا به زردی شده اند به کار می رود. با ما همراه باشید تا در مورد آنچه باید از فتوتراپی در منزل بدانید آگاهی پیدا کنید.

آنچه باید بدانید


فتوتراپی یک روش درمان توسط نور برای درمان زردی نوزاد است.

ادامه مطلب...

فتوتراپی نوزاد و سوالات متداول والدین در مواجه با زردی

فتوتراپی نوزاد

فتوتراپی نوزاد روشی برای کاهش زردی نوزادان است.
نوزادانی که به تازگی متولد می شوند دارای مقادیر مختلفی از زردی هستند. کاهش زردی تاثیر زیادی در سلامت نوزاد دارد و بهتر است اگر علائم زردی در نوزاد ما دیده شد حتما با پزشک متخصص مشورت نماییم. البته هر نوع زردی خطرناک نیست و زردی های فیزیولوژیک تا اندازه ای طبیعی هستند که به سادگی نیز برطرف می شوند. اما زردی پاتولوژیک غیر طبیعی است و بسته به عوامل مختلفی ممکن است در نوزاد ظاهر شود. روش درمان موثر این نوع زردی فتوتراپی نوزاد است.

ادامه مطلب...

سرویس اجاره دستگاه زردی نوزادان را از کدام شرکت انتخاب کنیم؟

سرویس اجاره دستگاه زردی نوزادان

سرویس اجاره دستگاه زردی نوزادان تمامی نیازهای والدین در زمینه درمان زردی نوزاد را برآورده می کند. زردی در نوزادان امری شایع است و لزوم استفاده از خدمات درمانی برای در امان بودن از خطرات عدم درمان به موقع و سلامت نوزاد بسیار مهم است. برای درمان زردی می توان نوزاد را در بیمارستان بستری نمود و یا اینکه با اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل درمان نوزاد را ادامه داد. بر اساس آنچه پزشک متخصص تان تشخیص می دهد شما اجازه دارید تا روش درمان زردی نوزاد خود را انتخاب نمایید. اگر برای درمان زردی نوزاد از روش دوم یعنی اجاره دستگاه فتوتراپی استفاده می کنید می توانید از خدمات و سرویس اجاره دستگاه زردی نوزادان در طی طول درمان بهره مند شوید.

ادامه مطلب...

دستگاه زردی بچه و کاهش عدد زردی خون در سریعترین زمان

دستگاه زردی بچه

دستگاه زردی بچه دستگاهی است که برای کاهش درجه زردی در بدن نوزاد طراحی شده است. با استفاده از این نوع دستگاه ها می توان ساختار و شکل بیلی روبین را تغییر داد. بیلی روبین با دریافت نوری که دستگاه زردی به بدن بچه می تاباند می تواند باعث کاهش زردی شود. به این ترتیب که با تغییر شکل بیلی روبین ها به کبد کمک می کند تا بهتر و سریعتر آن ها را از بدن کودک دفع نماید.

ادامه مطلب...

اجاره دستگاه فتوتراپی و لزوم درمان زودهنگام زردی

اجاره دستگاه فتوتراپی و لزوم درمان

اجاره دستگاه فتوتراپی از خدمات تخصصی در زردیران است.
همانطور که می دانیم بررسی و درمان زود هنگام زردی نوزادان می تواند از بروز عوارض جبران ناپذیری روی نوزاد جلوگیری کند. از جمله عوارض ناشی از عدم درمان زردی می توان به
• فلج مغزی
• عقب ماندگی ذهنی
• حملات صرعی
• اشکال در تعادل حرکتی
• ناهنجاری های دندانی و ناشنوایی
اشاره کرد.

ادامه مطلب...

اجاره دستگاه زردی و عوامل تشدید کننده زردی در نوزادان

اجاره دستگاه زردی

اجاره دستگاه زردی در حال حاضر روشی بسیار موثر برای درمان زردی نوزاد است. این روش بسیار کم هزینه است و از نظر اقتصادی و مالی تواند کمک بزرگی برای خانواده ها باشد.
اجاره دستگاه زردی در منزل روند درمانی را ادامه می دهد و نیازی نیست با این کار نوزاد را در بیمارستان بستری کنید.

ادامه مطلب...

تماس با زردایران

پشتیبانی ۲۴ ساعته زردایران همیشه گوش به زنگ است تا لحظه ای شما تنها نمانید! در هر ساعت از شبانه روز و با هر پرسشی که دارید با ما در تماس باشید. ما به خدمتگذاری افتخار می کنیم.

تماس با زردایران

ما را دنبال کنید