فتوتراپی نوزادان و روشهای محافظت از چشم نوزاد در فتوتراپی

فتوتراپی نوزادان یک روش جدید و کاملا علمی در درمان زردی نوزاد است. درمان زردی نوزاد روشهای مختلفی دارد که می توان این روشها را به صورت زیر دسته بندی نمود:
• درمان های سنتی با داروهای گیاهی
• لامپ مهتابی
دستگاه فتوتراپی نوزادان
• تعویض خون
جهت درمان زردی نوزاد شما می توانید از این سه روش استفاده نمایید اما ما به شما می گوییم که موثرترین روش درمان گزینه سوم است.

درمان های سنتی

زردی یک اختلال کبدی است که با تغییر رنگ پوست بدن و سفیدی چشم به زردی خود را نشان می دهد. روش سنتی به ما می گوید با قطع و کم کردن مصرف شیرینجات قنادی ، غذاهای پرچرب ، سرخ کرده ، پر ادویه ، انواع بستنی ، فالوده و مواد نشاسته ای می توان به درمان زردی کمک کرد.
همچنین استفاده از انواع آش و سوپ جو ، شربت عسل ، آب و مایعات از جمله آبمیوه ها می تواند به درمان زردی نوزاد کمک نماید. روشهای سنتی درمان زردی نوزاد موثر است اما طول مدت درمان را افزایش می دهد. می توان در کنار روشهای جدید , درمان سنتی را نیز ادامه داد. همچنین این روشها برای پیشگیری موثرتر است.

لامپ مهتابی

استفاده از لامپ مهتابی در درمان زردی نوزاد نیز از روشهای قدیمی است که به دلیل خطراتی که برای نوزاد در پی دارد منسوخ شده است.
گرمازدگی و تولید گرمای بیش از حد در اطراف نوزاد از خطرات استفاده از لامپ مهتابی است. همچنین شکستن لامپ نیز از دیگر خطرات آن است.
طول مدت درمان نیز افزایش پیدا می کند و استفاده از آن جز اتلاف زمان تاثیر دیگری ندارد.

دستگاه فتوتراپی نوزادان


فتوتراپی نوزادان روشی است که امروزه در درمان زردی نوزاد به کار می رود . فتوتراپی نوزادان جهت زردی های خفیف یا متوسط به کار می رود و برای زردی های بالاتر از تعویض خون استفاده می شود.
فتوتراپی نوزادان با طراحی استاندارد دستگاه های زردی خطرات لامپ های مهتابی را نیز ندارد. طول مدت درمان با فتوتراپی نوزادان سه روز است و با رعایت فاصله بین نوزاد و لامپ فتوتراپی دیگر نوزاد دچار گرمازدگی نمی شود و دمای محیط نیز مرتب چک می شود.
تنها نکته در دستگاه فتوتراپی نوزادان استفاده از چشم بند و شورت ضد نور است. چشم بند ضد نور برای محافظت از چشم نوزاد به کار می رود. اشعه های مضر ممکن است به چشمان نوزاد و اندام تناسلی آن اسیب بزند از این رو توصیه می شود هنگام فتوتراپی نوزادان شورت و چشم بند ضد نور را به کار ببرید.

ما را دنبال کنید