شعب تهران و شهرستان

اجاره دستگاه زردی نوزاد تهران، کرج
و تمام شهرها و استان های ایران

رضایت والدین

نظرات مشتریان درباره دستگاه های زردایران
دستگاه های نسل جدید با پشتیبانی شبانه روزی

ویدئوهای آموزشی

قبل از استفاده از دستگاه این قسمت را مشاهده بفرمایید.

کم کاری تیروئید

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 68.33% - 3 votes

68%

کم کاری تیروئید می تواند یکی از عوامل اصلی در ایجاد زردی در بدن نوزادان باشد. در این مطلب در ارتباط با این مورد و روش های درمان زردی نوزادان صحبت خواهیم کرد.
کم کاری تیروئید ناشی از چه چیزی است؟

غده تیروئید وظیفه ترشح هورمون کنترل فرایند رشد را در بدن به عهده دارد. کم کاری تیروئید نیز باعث می شود تا این هورمون به حد کافی ترشح نداشته باشد. این اختلال در دختران دو برابر پسران می باشد.
شایع ترین علت کم کاری تیروئید در نوزادان ، اختلالاتی است که با آن به دنیا می آیند. لازم به ذکر است این نوزادان کاملا طبیعی می باشند. با توجه به درجه کاهش هورمون تیروئید نشانه های آن بروز داده خواهند شد. توجه نمایید اگر میزان این کاهش کم باشد، بروز این نشانه به تعویق خواهد افتاد.

این نوزادان دارای قد و وزن طبیعی می باشند. اما امکان اینکه دور سر بزرگی داشته باشند وجود دارد.
اگر زردی نوزاد مدت زمان زیادی طول کشید احتمال کم کاری تیروئید را بدهید.

نشانه های کم کاری تیروئید در نوزادان

از نشانه های کم کاری تیروئید در نوزادان می توان به مواردی همچون:
اشتهای بسیار کم
داشتن ضعف
گریه هایی با صدای بلند
و زیاد خوابیدن اشاره نمود.

این نوزادان ممکن است دچار تنگی نفس و قطع تنفس نیز شوند. تنفس های صدادار از دیگر عوارض این بیماری است.
در صورت وجود:
یبوست
فتخ ناف
شکم بزرگ
و پوست سرد تغییر رنگ یافته
نیز احتمال کم کاری تیروئید را می توان داد. این علائم در کم کاری مادر زادی ایجاد می شوند.

کم کاری تیروئید و ایجاد زردی در بدن نوزادان

زردی از اولین نشانه های کم کاری تیروئید در بدن نوزاد می باشد. توجه داشته باشید که کم کاری تیروئید با دارو رفع خواهد شد. پس حتما با دیدن نشانه های این بیماری به پزشک مراجعه نموده و برای درمان زردی نوزاد نیز می توانید از دستگاه فتوتراپی ( دستگاه زردی نوزاد ) استفاده نمایید.
توجه کنید که اصولا زردی های ناشی از کم کاری تیروئید به سرعت درمان نمی شوند. زمانی بدن نوزاد می تواند به درمان زردی جواب دهد که مشکل تیروئید برطرف شود.

همانطور که گفتیم زردی، خود بیماری نیست. اما نشان از وجود بیماری در نوزاد دارد و با افزایش زردی می توان گفت که مشکلی در بدن نوزاد وجود دارد که تنها یکی از این مشکلات کم کاری تیروئید است.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.