شعب تهران و شهرستان

اجاره دستگاه زردی نوزاد تهران، کرج
و تمام شهرها و استان های ایران

رضایت والدین

نظرات مشتریان درباره دستگاه های زردایران
دستگاه های نسل جدید با پشتیبانی شبانه روزی

ویدئوهای آموزشی

قبل از استفاده از دستگاه این قسمت را مشاهده بفرمایید.

خطرناک ترین نوع زردی در بدن نوزادان

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 97% - 2 votes

97%

برای اطلاع از میزان خطرناک بودن نوع زردی در بدن نوزادان ابتدا باید درجه زردی مشخص شود.
اگر نوزاد در روزهای پس از تولد خود دارای درجه زردی 13 تا 14 و 15 تا 17 باشد بسیار خطرناک است. بیشترین درجه زردی را می توان 25 دانست.
توجه نمایید که میزان درجه زردی در بدن نوزادان را پزشک می تواند با انجام آزمایشات و همچنین توجه به وضعیت فیزیکی نوزاد تشخیص دهد.
روش درمان زردی قطعا با توجه به میزان درجه زردی نوزاد مشخص خواهد شد. همچنین توجه به سن نوزاد و آزمایش خون او در این زمان مورد بررسی قرار می گیرد.

تشخیص خطرناک بودن زردی در بدن نوزادان

با توجه به ظاهر نوزاد نیز می توان میزان خطرناک بودن زردی را تشخیص داد. جدول زیر به شما کمک می نماید تا قبل از مراجعه به پزشک بتوانید وخامت اوضاع را بسنجید.
هیچ جای بدن زرد نباشد=0
فقط صورت و گردن زرد است=1
قفسه سینه و پشت هم زرد است=2
از ناف تا زانو هم زرد است=3
زانوها و پاها هم زرد باشد=4
کف دست و پا=5
توجه داشته باشید که این علائم ظاهری می باشند. شما حتما باید پس از دیدن این علائم به پزشک معالج مراجعه نمایید.

بیلی روبین بالای 5 در 24 ساعت اول زندگی نوزاد بسیار خطرناک است. توجه نمایید که در این صورت سریعا باید به پزشک مراجعه نمایید.
اما این درجه بیلی روبین در روزهای بعدی طبیعی می باشد. برای چند روز پس از تولد درجه بیلی روبین 7 تا 8 مشکل ساز خواهد بود.

درجه زردی 15 تا 17 نیز در روزهای سوم تا هفتم نیاز به بستری نوزاد خواهد داشت.
زردی با درجه های معمولی را می توانید با دستگاه فتوتراپی ( دستگاه زردی نوزاد ) درمان کنید. ولی در صورت بالاتر بودن درجه زردی باید از روش تعویض خون استفاده نمایید.

روش درمان زردی بسیار خطرناک در نوزادان

در صورتی که مقدار بیلی روبین خون در بدن نوزاد بیش از 20 باشد. مخصوصا در نوزادان نارس و مبتلا به بیماری های دیگر، پزشک بلافاصله خون نوزاد را با خون دیگری تعویض خواهد کرد.
این کار می تواند میزان بیلی روبین بسیاری را از بافت ها خارج کند.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.