شعب تهران و شهرستان

اجاره دستگاه زردی نوزاد تهران، کرج
و تمام شهرها و استان های ایران

رضایت والدین

نظرات مشتریان درباره دستگاه های زردایران
دستگاه های نسل جدید با پشتیبانی شبانه روزی

ویدئوهای آموزشی

قبل از استفاده از دستگاه این قسمت را مشاهده بفرمایید.

درمان و کنترل زردی در نوزادان

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 99% - 2 votes

99%

درمان و کنترل زردی در نوزادان یکی از مهم ترین اقداماتی است که در هنگام مواجه با زردی نوزاد باید انجام داد. تشخیص زردی در نوزاد و پس از آن انجام اقدامات موثر و به موقع برای درمان زردی نوزاد مهم ترین کاری است که باید برای یک نوزاد مبتلا به زردی انجام دهیم. زردی در نوزاد می تواند مرتبط با شیر مادر یا نوع تغذیه نوزاد با شیر مادر باشد و یا اینکه هیچ گونه ارتباطی با شیر مادر نداشته باشد. اما لزوم تغذیه با شیر مادر برای کاهش زردی در نوزاد و حفظ نوزاد از خطراتی که زردی ممکن است برای وی به وجود آورد بسیار اهمیت دارد. در حالت کلی بیلی روبین در نوزادان از میزان بیلی روبین در افراد بزرگسال کمی بیشتر است و این می تواند به دلیل:
عدم توانایی کبد نوزاد برای دفع بیلی روبین
کونژوگه شدن بیلی روبین
و یا بازجذب روده ای بیلی روبین و بازگشت آن به سیستم گردش خون نوزاد
باشد.
به همین دلیل است که درصد قابل توجه و چشمگیری از نوزادان در هفته اول تولد دچار افزایش بیلی روبین و درجاتی از زردی می شوند. زردی طبیعی پس از 24 ساعت اولیه تولد و در حدود ساعت 36 تولد نوزاد به وجود می آید. این افزایش بیلی روبین زردی فیزیولوژیک نامیده می شود.

انواع زردی و درمان و کنترل زردی در نوزادان


زردی عموما به دو شکل در نوزاد دیده می شود :
زردی فیزیولوژیک یا طبیعی
زردی پاتولوژیک و غیر طبیعی
مسئله مهم زردی پاتولوژیک است که باعث بروز بیماری در نوزاد می شود
و در صورت بروز هر گونه علائم زردی در 24 ساعت اول تولد نوزاد باید برای درمان و کنترل زردی در نوزادان اقدام شود و به پزشک معالج مراجعه گردد. زردی از صورت شروع می شود و پس از درگیر کردن صورت و سفیدی چشمها در صورت تداوم زردی این رنگ زرد به قفسه سینه , شکم , پاها و دست ها نیز سرایت می کند. زردی فیزیولوژیک یا طبیعی از روز دوم یا سوم شروع می شود
و در روزهای پنجم یا ششم نیز کاهش پیدا می کند و از بین می رود.

ارتباط شیر مادر با زردی


بسیار دیده شده است که نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می کنند نیز به زردی مبتلا می شود. در این جا دو نوع علت برای این مسئله وجود دارد اینکه یا شیر مادر دارای ترکیباتی است که باعث بروز زردی و افزایش بیلی روبین در نوزاد می شود و یا اینکه میزان دریافت شیر مادر و کالری از آن برای نوزاد کم است و نوزاد گرسنه می ماند.
زردی ناشی از هر دلیلی که باشد درمان و کنترل زردی در نوزادان بسیار مهم است
تا از عوارض بسیار خطرناک آن روی سلامت نوزاد پیشگیری شود.

ترکیبات شیر مادر


زردی که ناشی از شیر مادر باشد می تواند یا به علت ترکیبات شیر مادر به وجود آید.
و یا ناشی از تغذیه نادرست و ناکافی نوزاد با شیر مادر باشد.
آمارها نشان می دهد نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند نیز زردی را از خود نشان می دهند حدود دو سوم از این گونه نوزادان دچار افزایش بیلی روبین می شوند که این می تواند ناشی از ترکیباتی باشد که در شیر مادر یافت می شود. این زردی می تواند تا هفته دوم و سوم تولد نیز ادامه داشته باشد. حتی دیده شده است که شیرخوار در هفته هشت تا دوازده نیز همچنان مبتلا زردی است. این ادامه دار بودن زردی در نوزاد به علت مصرف شیر مادر است. این زردی دارای مکانیسمی ناشناخته است اما به هرحال با گذشت زمان و تداوم تغذیه با شیر مادر این زردی نیز برطرف می شود.
درمان و کنترل زردی در نوزادان ناشی از ترکیبات شیر مادر اهمیت زیادی دارد.

میزان ناکافی شیر مادر


علت دیگر زردی ناشی از شیر مادر دریافت ناکافی شیر مادر توسط نوزاد است.
شیر مادر یک ملین است و باعث دفع بیلی روبین از بدن نوزاد می شود.
اما زمانی که نوزاد به مقدار کافی شیر مادر و کالری دریافت نکند بدن او قادر به دفع بیلی روبین از بدن نیست و این باعث افزایش بیلی روبین و بروز زردی در نوزاد می شود. این نوع زردی در 28 روز اولیه تولد و حتی در دوران شیر خوارگی نیز دیده می شود. مکانیسم این نوع زردی باز جذب روده ای بیلی روبین است اما به ندرت پیش می آید که این نوع زردی به حد خطرناک برسد. درمان و کنترل زردی در نوزادان ناشی از شیر مادر نیز با دریافت کافی شیر مادر انجام می شود.

اقدامات موثر برای درمان و کنترل زردی در نوزادان


تغذیه مداوم با شیر مادر یکی از مهم ترین اقدامات در درمان و کنترل زردی در نوزادان ناشی از شیر مادر است. پس از تولد هر چه سریعتر باید نوزاد توسط شیر مادر تغذیه شود و این مدت نباید از یک ساعت بیشتر شود. حتی نوزادانی که به روش سزارین متولد می شوند نیز برای درمان و کنترل زردی در نوزادان باید به همین روش با شیر مادر تغذیه شوند. تغذیه با شیر مادر در اولین ساعت تولد نوزاد باعث نجات جان یک میلیون نوزاد در سراسر جهان می شود. مادران باید برای آموزش شیوه های درست شیردهی به نوزاد و سیر شدن وی با شیر مادر برای کاهش زردی و کاهش بیلی روبین تحت آموزش قرار بگیرند.
و یکی از پرسنل مراقبت های پزشکی باید بر این امر نظارت داشته باشد.

درمان و کنترل زردی در نوزادان با فتوتراپی


فتوتراپی از روشهای بسیار موثر برای درمان و کنترل زردی در نوزادان است. به ویژه زمانی که متوجه شویم نوزاد ما مبتلا به زردی نوع پاتولوژیک است که لزوم درمان و کنترل زردی در نوزادان بسیار مهم می باشد. روش فتوتراپی می تواند بهترین روش درمان زردی و کنترل زردی نوزاد باشد. پس از تشخیص زردی نوزاد و با تایید پزشک متخصص می توان از دستگاه فتوتراپی یا سایر تجهیزات فتوتراپی همچون پتوی فتوتراپی برای کاهش زردی و درمان و کنترل زردی در نوزادان استفاده کرد. در صورتی که نیاز به اجاره دستگاه زردی نوزاد برای درمان و کنترل زردی در نوزادان دارید می توانید با ما در شرکت زردیران تماس بگیرید.
ما انواع مختلف دستگاه زردی نوزاد را برای اجاره در منزل جهت درمان زردی ارائه می نماییم.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.