اجاره دستگاه فتوتراپی و لزوم درمان

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 97.5% - 2 votes

98%

اجاره دستگاه فتوتراپی از خدمات تخصصی در زردیران است. همانطور که می دانیم بررسی و درمان زود هنگام زردی نوزادان می تواند از بروز عوارض جبران ناپذیری روی نوزاد جلوگیری کند.

از جمله عوارض ناشی از عدم درمان زردی می توان به:
• فلج مغزی
• عقب ماندگی ذهنی
• حملات صرعی
• اشکال در تعادل حرکتی
• ناهنجاری های دندانی و ناشنوایی
اشاره کرد.

بروز این عوارض قابل درمان نیستند و می تواند برای همیشه سلامت نوزاد و زندگی عادی وی را در آینده با مشکلات متعدد مواجه نماید. پس بهتر است با ظهور اولین نشانه های زردی در نوزاد ، بدون تعلل باید به پزشک متخصص مراجعه نمود.

نشانه های زردی در نوزاد و روشهای درمان

زردی ابتدا از صورت نوزاد شروع شده و هنگامی که سطح بیلی روبین درخون بالا رفت ، به شکم و پاها نیز سرایت پیدا می کند. درمان زردی بر اساس سطح بیلی روبین خون متفاوت است.
به طور کلی راه های درمان زردی عبارتند از:
• شیردهی مکرر
فتوتراپی یا نوردرمانی
• تعویض خون

نوزادانی که به خوبی با شیر مادر تغذیه نشوند، بیلی روبین از بدنشان دفع نمی شود. بیلی روبین اضافی روی پوست تجمع می کند و نوزاد دچار تب می شود. با شیر دهی مکرر می توان از پیشرفت زردی جلوگیری نمود.

فتوتراپی رایج ترین شیوه درمان برای کاهش سطح بیلی روبین در نوزادان است. نور می تواند شکل و ساختار مولکل های بیلی روبین را تغییر دهد. این باعث می شود بیلی روبین زیر پوست بشکند و از خون و پوست نوزاد جدا شده و دفع گردد. اجاره دستگاه فتوتراپی امروزه رایج ترین و ارزان ترین شیوه درمان زردی است. تعویض خون نیز در مواردی که زردی شدید است و درمان با فتوتراپی مؤثر نباشد یا به عبارتی سطح بیلی روبین خون خیلی بالا رفته باشد، به کار می آید.

اجاره دستگاه فتوتراپی و کاهش قطعی بیلی روبین

اجاره دستگاه فتوتراپی از معمول ترین روش های درمان زردی است که در اکثر مواقع از طرف پزشک متخصص پیشنهاد می شود به جز در مواردی که زردی خیلی حاد باشد و میزان بیلی روبین در خون بسیار بالا باشد که برای درمان آن همانطور که گفته شد از روش تعویض خون استفاده می شود.

برای کاهش هزینه های درمان زردی می توان از اجاره دستگاه فتوتراپی در منزل استفاده کرد. با اجاره دستگاه فتوتراپی می توانید درمان را در منزل ادامه دهید و نیازی نیست که حتما او را در بیمارستان بستری کنید. این از نظر اقتصادی و همینطور روانی برای خانواده ها بسیار مناسب تر است. اجاره دستگاه فتوتراپی در انواع مختلف صورت می گیرد. زردیران در اجاره دستگاه فتوتراپی از میان دستگاه های تولید شده داخل و خارج فعالیت می کند.

اجاره دستگاه فتوتراپی از خدمات مهم در شرکت زردیران است.
برای اجاره دستگاه فتوتراپی و درمان زردی نوزادتان تنها کافیست تماس بگیرید.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.