دستگاه زردی شکن

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 98% - 2 votes

98%

دستگاه زردی شکن یا دستگاه ضد زردی نوزاد که در اصطلاح پزشکی به آن دستگاه فتوتراپی نیز گفته می شود دستگاهی است که برای درمان زردی نوزاد به کار می رود. این دستگاه بر اساس استفاده از نوری با طول موج مناسب می تواند به کاهش زردی در نوزاد منجر شود.

دستگاه زردی شکن شامل یک بخش منبع نور و بخشی برای قرار دادن نوزاد زیر تابش نور است. برای آشنایی بیشتر با بخش های مختلف دستگاه زردی شکن متن زیر را بخوانید:

دستگاه زردی شکن و بخش های مختلف آن

دستگاه زردی شکن یا دستگاه ضد زردی نوزاد شامل بخش هایی است که استفاده از آن را برای والدین آسان تر می نماید این بخش ها کمک می کند تا بر اساس نوع و شدت زردی بتوانیم شدت نور , مدت زمان تابش نور , دمای محیط فتوتراپی و ... را کنترل نماییم.

ابتدا باید دستگاه زردی شکن را به برق شهری وصل کنیم.
یک کلید برای روشن و خاموش کردن دستگاه
یک کلید برای روشن کردن لامپ و منبع نور دستگاه زردی شکن
یک کلید برای تنظیم شدت نور
صفحه نمایش برای نشان دادن دما و سایر پارامتر های دستگاه
منبع نور دستگاه شامل 4 , 6 یا 8 لامپ فتوتراپی
تنظیم کننده های زاویه تابش نور روی نوزاد
تخت نوزاد
فن خنک کننده دستگاه
تایمر دستگاه
جهت استفاده از دستگاه زردی نوزاد بهتر است ابتدا کلیه بخش های دستگاه را بررسی کرده و از کارکرد درست آنها مطمئن شویم.

ارتباط سزارین با نوع و شدت زردی

همانطور که می دانیم زایمان سزارین امروزه به شدت رو به افزایش است. زردی نیز عارضه ای است که این روزها رواج زیادی در میان نوزادان تازه متولد شده داشته است از این رو به نظر می رسد که نوع زایمان ممکن است روی شدت زردی نوزاد اثر داشته باشد اما طی تحقیقات به عمل آمده نوع زایمان ارتباط معناداری با شدت زردی در نوزاد ندارد.

و حتی گاهی در زایمان های طبیعی میزان بیلی روبین بیشتری دیده می شود.
زردی به هر دلیلی که باشد بهترین روش درمان آن اجاره دستگاه فتوتراپی است. اجاره دستگاه زردی شکن نوزاد نیز یک روش بسیار مناسب و کم هزینه برای والدینی است که می خواهند زردی نوزادشان هر چه سریعتر درمان شود.
جهت اجاره دستگاه زردی شکن نوزاد کافیست از مشاوره خدمات فتوتراپی مان استفاده نمایید.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.