عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد

عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد در بهبود روند زردی نوزاد بسیار مهم است. زردی عوامل مختلفی دارد و عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد متعدد و متفاوت است که در این مقاله قصد داریم این عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد را بهتر بشناسیم:

عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد


زردی علت های زیادی دارد.
اما از مهم ترین عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد می توان به چهار عامل زیر اشاره کرد:
• کم کاری آنزیم گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز در کبد
• ناسازگاری گروه خونی مادر و نوزاد
• عفونت‌های نوزادی
• اختلالات تیروئید
• زردی ناشی از شیر مادر
کم کاری آنزیم گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز در کبد که می‌تواند همراه با پرخونی نوزاد باشد از عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد است. همچنین ناسازگاری های خونی مادر و جنین از دیگر عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد است.
به عنوان مثال مادر گروه خونی O دارد اما نوزاد گروه خونی B یا A دارد. نوزادانی که گروه خونی‌شان منفی است ولی گروه خونی یا RH مثبت دارند هم دچار چنین مشکلی می‌شوند.
از دیگر علل زردی عفونت‌های نوزادی می باشد. اختلالات تیروئیدی نیز یکی از مهم ترین علل زردی است زردی نوزادان در اغلب موارد قابل درمان است اما در موارد شدید در صورتی که درمان نشود می‌تواند بسیار خطرناک باشد. شیر مادر نیز گاهی ممکن است باعث زردی در نوزاد شود.
این به تغذیه مادر نیز بستگی دارد. کم خوردن شیر مادر باعث بروز زردی می شود بنابراین شیردهی مکرر در این زمان توصیه می شود.

فتوتراپی موثرترین روش درمان زردی


از روش های مهم درمان زردی در نوزادان فتوتراپی است این روش هم در بیمارستان و هم در منزل قابل انجام است. به این ترتیب که نوزاد تحت تابش نور با طول موج مناسب قرار می گیرد به این منظور دستگاه فتوتراپی یا دستگاه زردی نوزاد توسط شرکت زردیران با گارانتی ارائه می شود. اجاره دستگاه فتوتراپی در منزل یکی از بهترین , آسان ترین و قطعی ترین روش های درمان زردی است.
زردی و عوامل تشدید کننده زردی در نوزاد هر چه باشد فتوتراپی برای درمان راهی بسیار سریع و زودبازده است. تنها کافیست از یک دستگاه فتوتراپی نوزادان استاندارد و متناسب با نوع زردی نوزاد استفاده شود.
جهت اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل با ما تماس بگیرید.

تماس با زردایران

پشتیبانی ۲۴ ساعته زردایران همیشه گوش به زنگ است تا لحظه ای شما تنها نمانید! در هر ساعت از شبانه روز و با هر پرسشی که دارید با ما در تماس باشید. ما به خدمتگذاری افتخار می کنیم.

تماس با زردایران

ما را دنبال کنید