انواع دستگاه فتوتراپی و مقایسه آنها در درمان زردی نوزاد

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 97.4% - 5 votes

97%

انواع دستگاه فتوتراپی را می توان در درمان زردی نوزاد به کار برد. زردی در نوزادان پاسخ گویی بسیار مناسبی به درمان های فتوتراپی می دهد. از این رو انواع دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد ساخته شده است.

زردی درجات مختلفی دارد و بهتر است برای درمان زردی از دستگاه مناسب استفاده شود. در این روش ها پوست نوزاد در معرض تابش نور قرار می گیرد و بدن وی نسبت به این نور واکنش نشان می دهد. به این ترتیب بیلی روبین های اضافی خون نوزاد شکسته شده و به زودی دفع می شوند.

انواع دستگاه فتوتراپی و آشنایی با آن ها

امروزه با توجه به نیاز به درمان قطعی و سریع زردی، انواع دستگاه فتوتراپی یا دستگاه زردی نوزاد ساخته و روانه بازار می شود. اگر چه اساس کار تمامی این دستگاه ها بر پایه تابش نور استوار است اما میزان نور تابیده شده، نوع نور و طول موج آن و فاصله نوزاد تا منبع نور در این دستگاه ها در درمان زردی نوزاد متفاوت عمل می کند.

بر اساس تعداد لامپ ها و نوع لامپ های فتوتراپی به کار رفته در دستگاه های زردی نوزاد می توان آن ها را به انواع زیر تقسیم نمود:
• دستگاه فتوتراپی 4 لامپه
• دستگاه فتوتراپی 6 لامپه
• دستگاه فتوتراپی 8 لامپه
• دستگاه زردی نوزاد با لامپ LED
• دستگاه زردی نوزاد دوقلو برای زردی های شدت بالا
• دستگاه زردی نوزاد بدون نیاز به چشم بند مخصوص

درمان زردی نوزاد با انواع دستگاه فتوتراپی

انتخاب انواع دستگاه فتوتراپی بر اساس نوع زردی و زیر نظر پزشک مجرب و متخصص تعیین می شود. هر چه تعداد لامپ ها افزایش یابد کارایی و بازدهی دستگاه فتوتراپی نیز بیشتر می شود. البته توصیه می شود که برای زردی های خفیف تا متوسط از دستگاه های 4 یا 6 لامپه استفاده شود و در صورتی که زردی نوزاد شدید باشد می توان از دستگاه زردی نوزاد 8 لامپه و یا دستگاه دوبل استفاده شود.
درمان زردی نوزاد و فروش یا اجاره انواع دستگاه فتوتراپی در شرکت زردیران انجام می شود. تنها کافیست تماس بگیرید.
انواع دستگاه فتوتراپی را برای خرید دستگاه زردی یا اجاره از ما بخواهید.

سوالات متداول زردی

فتوتراپی چه عوارضی دارد؟

در مواردی ممکن است عوارضی از جمله تب، لک های پوستی و ... را داشته باشد، که در صورت انتخاب دستگاه درست به همراه متخصص، نوزاد به زودی سلامت خود را بدست می آورد.

دستگاه های زردیران چگونه هستند؟

دستگاه های فتوتراپی زردیران کاملا سه بعدی بوده، و تحمل فشار 200 کیلوگرم را دارا می باشد و درون این دستگاه ها برخلاف دستگاه های زردی نوزاد دو بعدی نوزاد شما در امنیت کامل می باشد.

آیا شما از دستگاه پایه متحرک نیز استفاده می نمایید؟

خیر،از آنجایی که دستگاه های زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمی کنند.مجموعه زردیران از دستگا های فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده می کند.

احتمال شکستن لامپ های فلورسنت و آسیب زدن به بچه در حین درمان وجود دارد؟

این احتمال وجود ندارد، در دستگاه های کاهنده زردی استادارد روی لامپ،پلکسی نصب می شود و امکان شکستن و آسیب زدن در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه از دستگاه های غیر استاندارد استفاده شود.