انواع دستگاه فتوتراپی و مقایسه آنها در درمان زردی نوزاد

امتیاز مقاله

امتیاز مطلب: 100% - 1 votes

100%

انواع دستگاه فتوتراپی را می توان در درمان زردی نوزاد به کار برد. زردی در نوزادان پاسخ گویی بسیار مناسبی به درمان های فتوتراپی می دهد. از این رو انواع دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد ساخته شده است.

زردی درجات مختلفی دارد و بهتر است برای درمان زردی از دستگاه مناسب استفاده شود. در این روش ها پوست نوزاد در معرض تابش نور قرار می گیرد و بدن وی نسبت به این نور واکنش نشان می دهد. به این ترتیب بیلی روبین های اضافی خون نوزاد شکسته شده و به زودی دفع می شوند.

انواع دستگاه فتوتراپی و آشنایی با آن ها

امروزه با توجه به نیاز به درمان قطعی و سریع زردی، انواع دستگاه فتوتراپی یا دستگاه زردی نوزاد ساخته و روانه بازار می شود. اگر چه اساس کار تمامی این دستگاه ها بر پایه تابش نور استوار است اما میزان نور تابیده شده، نوع نور و طول موج آن و فاصله نوزاد تا منبع نور در این دستگاه ها در درمان زردی نوزاد متفاوت عمل می کند.

بر اساس تعداد لامپ ها و نوع لامپ های فتوتراپی به کار رفته در دستگاه های زردی نوزاد می توان آن ها را به انواع زیر تقسیم نمود:
• دستگاه فتوتراپی 4 لامپه
• دستگاه فتوتراپی 6 لامپه
• دستگاه فتوتراپی 8 لامپه
• دستگاه زردی نوزاد با لامپ LED
• دستگاه زردی نوزاد دوقلو برای زردی های شدت بالا
• دستگاه زردی نوزاد بدون نیاز به چشم بند مخصوص

درمان زردی نوزاد با انواع دستگاه فتوتراپی

انتخاب انواع دستگاه فتوتراپی بر اساس نوع زردی و زیر نظر پزشک مجرب و متخصص تعیین می شود. هر چه تعداد لامپ ها افزایش یابد کارایی و بازدهی دستگاه فتوتراپی نیز بیشتر می شود. البته توصیه می شود که برای زردی های خفیف تا متوسط از دستگاه های 4 یا 6 لامپه استفاده شود و در صورتی که زردی نوزاد شدید باشد می توان از دستگاه زردی نوزاد 8 لامپه و یا دستگاه دوبل استفاده شود.
درمان زردی نوزاد و فروش یا اجاره انواع دستگاه فتوتراپی در شرکت زردیران انجام می شود. تنها کافیست تماس بگیرید.
انواع دستگاه فتوتراپی را برای خرید دستگاه زردی یا اجاره از ما بخواهید.