دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی دستگاهی است که از آن برای درمان زردی نوزاد استفاده می شود. این دستگاه با مکانیزمی علمی و هوشمندانه باعث می شود زردی نوزاد طی یک دوره کوتاه درمان شود. روشی که در درمان توسط دستگاه زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد، تابش نور با طول موجی خاص به بخش هایی از بدن نوزاد است. با استفاده از نیروی این طول موج از نور بخش هایی که در معرض نور قرار می گیرد دریچه ای برای ورود نیرویی می شود که مستقیماً به بیلی روبین خون نوزاد اعمال می گردد.

بیلی روبین یا همان گلوبولهای قرمزی که بنا به دلیلی مورد حمله زردی قرار گرفته اند تحت نیروی این نور خاص از بین رفته و گلوبولهای تازه جایگزین آنها می شود و این بدان معناست که عامل زردی که در خون نوزاد وجود دارد کاهش یافته و در نتیجه زردی نوزاد بهبود می یابد. با استفاده صحیح از دستگاه زردی نوزاد و لوزام جانبی آن که در پروسه درمان مورد استفاده قرار می گیرد می توان طی دو تا سه روز (در اکثر موارد) زردی نوزاد را درمان نمود.

فواید استفاده از دستگاه زردی نوزاد

درمان زردی نوزاد با استفاده از دستگاه فتوتراپی یا همان دستگاه زردی نوزاد مزیت های عمده ای بر درمان به شیوه های قدیمی و سنتی دارد. زمانیکه از دستگاه زردی نوزاد برای درمان زردی استفاده می شود، خطراتی چون شکستن لامپ (مانند زمانیکه از لامپ مهتابی استفاده می شود) وجود ندارد زیرا دستگاه ها بگونه ای طراحی شده اند که این خطر وجود نداشته باشد. همچنین با توجه به هدفدار بودن و مطالعه شده بودن روش درمان، تمامی زمانیکه برای درمان زردی نوزاد توسط دستگاه فتوتراپی صرف می شود بصورت بهینه در راستای درمان صرف شده و نتیجه حاصله بسیار سریع بدست می آید.

روشهای قدیمی و استفاده از دستگاه زردی نوزاد

روشهای قدیمی درمان زردی نوزاد غالباً یا پایه علمی نداشته و یا درمان آنها بصورت ناقص و طولانی مدت انجام می شد که خود مسأله تأخیر در درمان زردی نوزاد می توانست عامل افزایش خطرات ناشی از بیماری زردی در نوزاد شده و اثرات جبران ناپذیری روی بدن و مغز نوزاد بگذارد. ولی زمانیکه با استفاده از دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد درمان می شود، مدت زمان بسیار کوتاه بوده و همچنین نیازی به تکیه بر شانس و اقبال هم نیست. زیرا این روش کاملاً مطالعه شده و دقیق است و بطور حتم می تواند درمان قطعی نوزاد را به ارمغان بیاورد.

برای اجاره دستگاه زردی نوزاد می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما در تماس باشید.
زردایران

ما را دنبال کنید